HZ. MUHAMMED'in (A.S) mübarek şemaili-1-

Konusu 'Peygamberimiz' forumundadır ve yasemins tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. yasemins

  yasemins Guest

  [​IMG]

  İnce yapılı, narin ve heybetliydi

  Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hasan, Hz. Hatice’nin oğlu Hind ibni Abû Hále’ye, bir gün "Dayıcığım, bana dedemi anlat" dedi. Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem’i çok iyi anlatmasıyla şöhret bulmuş olan Hind (r.a) O’nu şöyle anlattı:

  Peygamber Efendimiz irice yapılı ve heybetliydi. Yüzü ayın on dördü gibi parlardı. Uzuna yakın orta boylu, büyükçe başlı, saçları hafif dalgalıydı, saçlarını ortadan tarardı, saçı bazen kulak memesini geçecek kadar uzardı. Rengi nûránî beyaz, alnı açık kaşları hilal gibi ince ve gürdü. İki kaşı arasında bir damar vardı. Öfkelendiği zaman kabarırdı. Burnu ince hafifçe kavisliydi. Sakalı sık ve gür, yanakları düzdü. Ağzı geniş, ön dişlerinin arası seyrek ve pek hoştu. Boynundan göbeğine kadar hafifçe yayılan tüyleri vardı, ne çok tüylü ne de tüysüzdü. Boynu, saf mermerlerden yapılan heykellerin boynu gibi gümüş berraklığında idi. Bütün organları uyumluydu son derece, vücudu yakışıklıydı. Göğsü ile karnı bir hizada olup ne zayıf ne de şişmandı. Göğsü ile iki omuzu arası genişçe mafsalları kalıncaydı.

  Bedeni nur gibiydi. Göğüs çukurlarından göbeğine kadar ince bir tüy şeridi uzanırdı. Göğsünde ve karnında kıl yoktu. Kolları, omuzlar ve göğsünün üst tarafında kıllar vardı. Bilekleri uzun, avucu genişti. El ve ayak parmakları etli ve uzunca idi.
  Ayaklarının altı hafifçe çukur, üstü ise son derece düzgün ve pürüzsüzdü. Yürürken öne meyilli düz yürür, ayaklarını yere sert vurmaz, sakin, ama hızlı ve vakarlı yürür ve yürüdüğün de sanki meyilli bir yerden iniyormuş görünümü verirdi. Bir tarafa döndüğünde bütün vücuduyla dönerdi, sadece başını çevirmezdi. Konuşmadığı zaman, yerden çok göğe bakar ve düşünceli görünürdü.

  Arkadaşlarıyla yürürken onları öne geçirir, kendileri arkadan yürürlerdi. Yolda karşılaştığı kişilere ilk önce o selam verirdi.

  Hürriyet

  ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED.
  [​IMG]
   
  :
  Yüklüyor...
 2. MEHMET.SERHAT.G

  MEHMET.SERHAT.G Cezalı Üye

  Ne kadar güzeldi kim bilir?
  Hz. Yusufu görünce parmağını kesen kadınlar Resulü görse ellerini keserlermiş diye duydum
  O derece güzel o derece heybetli o derece muhteşem bir insan

  Seni seviyoruz Ya Resulullah
  Ne olur bizleri senin güzelliğinden mahrum eyleme
   
 3. qülistanbul

  qülistanbul Acemi Üye Silver

  aro:aynen:katılıyorum
   
 4. kardelenn25

  kardelenn25 Guest

  seni çok seviyoruz[​IMG](S.A.V)
   
 5. yasemins

  yasemins Guest

 6. Seyma

  Seyma Acemi Üye

  KİŞİ sevdİĞİyle beraberdİr İnŞallah
   
 7. yasemins

  yasemins Guest

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  başlar feda yoluna YA RASULALLAH..
   
 8. yEsiL_ıRmAk

  yEsiL_ıRmAk Guest

  Allah razı olsun bu çok değerli paylaşımınız için......emeğinize ellerinize sağlık......
   
 9. humayunn

  humayunn Guest

  maddi ve manevi yapısıyla gül bahçesi
   
 10. Kilicarslan

  Kilicarslan Acemi Üye

  SALATAN TUNCİNA

  "Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

  "Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

  Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.
   

Sayfayı Paylaş