1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

önce Gelen Nik Ismine 10 Cümlelik Mini Hikaye

Konusu 'Forum Oyunları' forumundadır ve caglarx tarafından 13 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1. caglarx

caglarx Acemi Üye Silver

SA
    DOSTLAR
    Bir önce gelen nikle ilgili 10 kısa veya orta uzunlukta cümle ile mini bir hikaye yazalım.Ne dersiniz? Hadi Başlayalım.Ben mi? Ben de sizi takip edeceğim.Bekliyorum

Yüklüyor...
  2. reyyanduha

reyyanduha Acemi Üye Silver

caglarx sessiz ve ürkütücü ormanda tek başına dolaşıyordu.bÜYÜK BİR HEYECANI VARDI VE DİZLERİ TİTRİYORDU.BİRDEN KARŞISINA HİÇ GÖRMEDİĞİ EZDERHA ÇIKIVERDİ.KORKUDAN GÖZLERİ KARARDI GELGİTLER YAŞADI.SANIRIM SON NEFESLERİMİ ALIYORUM ARTIK GERİ DÖNÜŞÜM YOK DİYE DÜŞÜNDÜ.MECARA HOBİSİ YÜZÜNDEN ARKADAŞLARINDAN GERİ KALDIĞINA ÇOK PİŞMAN OLMUŞTU.AMAN ALLAH'IM EZDERHA ONU FARKETMİŞTİ.ÜSTÜNE ÜSTÜNE GELİYORDU.ÇOK KORKUYORDU AMA BAĞIRAMIYORDU ÇIĞLIKLAR BOĞAZINA DÜGÜMLENDİ.TIPKI BİR KUKLA GİBİ HAREKETSİZ KALMIŞTI EZDERHA EĞİLDİ VEEE 'ATEŞİNİZ VAR MI GRİP OLMUŞUMDA' DEDİ.

3. caglarx

caglarx Acemi Üye Silver

Rayyenduha o gün kuşlar kadar şendi.Rayyenduhanın gözlerinde sımsıcak bir sevgi vardı.Pırıl pırıl parlayan gözleriyle neşesi gözlerinden yüzüne dökülen küçük şelaleler oluşturuyordu.İçinde çoşkun duyguların derin hazzını yaşamak ilk kez onda tatmadığı bir duyguyu yaşatıyordu.Biraz soğuktu ama önemli değil çok tatlıydı Ağzında hemeneriyp talı damlacıklar halinde yudum yudum akıyordu boazına.Annesin Aldığı ilk dondurmayı yerken annesi 'bitirince su içmeyi ihmal etme tatlım, bademciklerini de korumalırız diyordu tatlı bir ses tonuyla.

4. aysenn

aysenn Acemi Üye Silver

Mavigül_s evet o bizim mavigül_s Bir su damlasıydı, güneşin ışıklarında renklerle oynayan , karanlıklarda yıldızlarla konuşan... Mutluydu rüzgarla birlikte maviliğe savrulurken, mutluydu kuşlarla kanat çırparken, mutluydu gökkuşağı olup renkleri saçarken ve en çokta bu sitede bizlerle bir şeyler paylaşırken mutluydu …………….

5. caglarx

caglarx Acemi Üye Silver

O gün içi bir buruk geneydi.Canı sıkılyordu sanki hafiften.İnceden inceye.Oysa etrafta herşey canlı, neşeli hayat doluydu.Güneş ortalığıyavaş yavaş,tatlı tatlı ısıtmaya çalışıyor,kuşlar cıvıldaşıyordu.Berrak tertemiz bir hava soluyanın ciğerlerine hücum ediyordu.Birden hatırladı.Bu gün kendince iyilik yardım güzellik adına ekstra bir şey yapmadğını düşündü Aysenn ve ilk iş olarak yardıma ihtiyacı olan bir dostuna gülseyerek selam verdi.İçindeki burukluk dağılmaya başlarken tatlı bir çoşku doluyordu içine...........

6. leylican

leylican Acemi Üye Silver

Wakfe..şu anda olmasını istediği yerin hasretini tüm kalbiyle hissediyordu...ne kadar çok isterdi mübarek arafat dağında, müzdelifede vakfe yapmayı...o mübarek beldelerin feyzini bereketini içine çekmeyi..ve ondan sonra yapılan tavafı..Beyti mukaddesin etrafında yaptığı tavafla Mevlaya olan yakınlığı biraz daha arttırmayı...ya sonrasındaki safa merveye yapılan sa'yle Hacer validemizi tekrar hatırlamayı..onun akabinde evet sonrası Medine ziyareti o hasrette yürekte tutuşan çook ayrı bir kor...

Allahım cümle bu hasretini çekenlere en yakın zamanda sen bu güzellikleri yaşat başta wakfe ablamıza Amiiin...

nasıl oldumu?acemiyim bu oyunda biraz...:)

7. caglarx

caglarx Acemi Üye Silver

Derinden bir ses kulaklarına ulaşıyordu.Sanki birileri ona sesleniyordu.Tatlı namelerdi sanki kulaklarına gelen ses. Üzerinde de çok tatlı bir ağırlık vardı.Yatağının tatlı sıcaklığı da onu iyice sarmalamıştı.İçinden bir ses boş ver derken sanki görünmez eller kulaklarını kapatıyor,sesi duymasını engellerken birileri de göz kapaklarının üzerine binmiş kapalı kalması için çaba harcıyordu.Derinden derinden gelen sefkat kokan tatlı sesin ne dediğini son anda farketi;"Leylicanım sabah vakti.Rabbim bize davetiye gönderdi. Hadi canım.Bir silkeneniver." daha annesi sözünü bitirmeden Leylican bir kartal misali sıcak yatağından kendin dışarı atıvermişti.........

8. caglarx

caglarx Acemi Üye Silver

Hİkayeyi göremedik.Hadi birşeyle yaz wakfe kardeş.

9. leylican

leylican Acemi Üye Silver

Bende yürekten amiiin diyorum..ne demek aslında daha güzeli yazılırda nickinize benim becerebildiğim bukadar...:)

10. caglarx

caglarx Acemi Üye Silver

Sabah erkenden uyanmış ve hazırlanmıştı.İçi içine sığmıyordu.Abdest alarak sabah namazını kıldı.Rabbine huzur içinde dua ederken ruhunu derin bir çoşku kaplıyordu.Biraz sonra güneş yükselmeye başladı.Bir saat kadar sonra da kapının çalmasıyla yüzünü saran gülümsemeyle kapıya yöneldi.Bu gün kurban bayramıydı ve leylican Belki de ilk kez kurban bayramını bu kadar çoşkulu yaşıyordu.Rabbi ile arasına giren şeyleri de kurban edecekti bundan sonra..........

Sayfayı Paylaş

Users found this page by searching for:

1. 10cumlelik kisa bir hikaye

,
  2. 15 cümlelik hikaye

,
  3. 1 cümlelik korku hikayesi