1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Şeytan Kimlere musallat olur? Zuhruf Suresi

Konusu 'Allah (cc)' forumundadır ve bekkain tarafından 22 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. bekkain

bekkain diyâr-ı gurbet Süper Moeratör

Beğenileri:
    57
    ZÜHRUF 32. Rabbinin rahmetini onlar mı paylaştırıyorlar? Dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında biz paylaştırdık. Birbirlerine iş gördürmeleri için kimini ötekine derecelerle üstün kıldık. Rabbinin rahmeti onların biriktirdikleri şeylerden daha hayırlıdır.

ZÜHRUF 33. Şayet insanların küfürde birleşmiş bir tek ümmet olması (tehlikesi) bulunmasaydı, Rahmân’ı inkâr edenlerin evlerinin tavanlarını ve çıkacakları merdivenleri gümüşten yapardık.

ZÜHRUF 34. Evlerinin kapılarını ve üzerine yaslanacakları koltukları da (hep gümüşten yapardık).

ZÜHRUF 35. Ve onları zinetlere boğardık. Bütün bunlar sadece dünya hayatının geçimliğidir. Ahiret ise, Rabbinin katında, Allah’ın azabından sakınıp rahmetine sığınanlara mahsustur.

ZÜHRUF 36. Kim Rahmân’ı zikretmekten gafil olursa, yanından ayrılmayan bir şeytanı ona musallat ederiz.

ZÜHRUF 37. Şüphesiz bu şeytanlar onları doğru yoldan alıkoyarlar da onlar, kendilerinin doğru yolda olduklarını sanırlar.

ZÜHRUF 38. O şeytan dostu kimse, en sonunda bize gelince arkadaşına: Keşke benimle senin aranda doğu ile batı arası kadar uzaklık olsaydı, ne kötü arkadaşmışsın! der.

ZÜHRUF 39. Zulmettiğiniz için bugün (nedâmet) size hiçbir fayda vermeyecektir. Çünkü siz, azapta ortaksınız.

ZÜHRUF 40. (Resûlüm!) Sağırlara sen mi işittireceksin; yahut körleri ve apaçık sapıklıkta olanları doğru yola sen mi ileteceksin?

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ekim 2011
    Yüklüyor...
  2. akrepbp

akrepbp Acemi Üye Silver

Beğenileri:
    0
    Paylaşım ların için tşklr::)))

3. bekkain

bekkain diyâr-ı gurbet Süper Moeratör

Beğenileri:
    57
    ben teşekkür ederim okuduğunuz için..
    size bir şey sormak istiyorum..bu ayetlerin sizde bıraktığı hisler nelerdir...
    mesela ben zuhruf 33 . ayetten baya etkilendim..bu ayetten habersiz geçen bir ömür:(....

Sayfayı Paylaş

Users found this page by searching for:

1. dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında biz paylaştırdık. birbirlerine iş gördürmeleri için kimini ötekine derecelerle üstün kıldık

,
  2. şeytan en çok kimlere musallat olur

,
  3. şeytan kime musallat