1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Evliyalarin sultani Abdülkadir Geylani?nin Duasi

Konusu 'Dua Kardeşliği' forumundadır ve caglayan tarafından 3 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

1. caglayan

caglayan Acemi Üye

Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansip sahipleri kapilarini sürmelediler. Sen?in yüce dergahinin kapisi ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açiktir.
    Ya Rabbî, Ya Ilahî! Yildizlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldilar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy?sin, Kayyûm?sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsin.
    Ya Rab! Gece, karanliGiyla mevcûdâtin üzerini örtünce dösekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle basbasa kaldilar. Sen, Sen?in yolunda, Sana ulasma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanlarin biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnizlik gurbetine maruz kalanlarin da yegane enîsisin!
    Ya Ilâhî! Ulu dergâhina siGinan bu kimsesiz kulunu kapindan kovacak olursan ben gidip hangi kapiya iltica edebilirim ki! Ilâhî! YakinliGindan mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakinliGini umabilirim ki! Ilâhî! sayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandirilmaya fazlasiyla müstehakim! Fakat affinla sarip sarmalarsan, o da Sen?in lütfun ve keremindir.
    Ya Seyyidî, ya Ilâhî! Marifet erbabi kullarin Sen?i bulduklarinda Sen?den baska ne varsa hepsinden yüz çevirmislerdir. Salih kullarin Sen?in fazlinla necâta ermislerdir. Taksîrati pek çok günahkarlar da ?Tevbe, ya Rabbi!? deyip yine Senin kapina yönelmislerdir.
    Ey affi güzel Rabbim! Ne olur, affinin serinliGini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyik olmasam bile, hasyetle önünde iki büklüm olup ikâbindan sakinilmaya lâyik olan da, mücrimlerin günahlarini baGislama sanina yarasan da yalniz Sen?sin!

Yüklüyor...
    Önerilen KonuX
  2. zeynep_29

zeynep_29 Guest

aminnnnn
    Allah razi olsun çok güzel bir duaydi

3. IremNur

IremNur Acemi Üye

Amiiiinnnn....
    Allah c.c razi olsun kardesim...

4. caglayan

caglayan Acemi Üye