1. SOMA'da hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, geride kalanlara baş sağlığı diliyoruz.

fatihin bedduasi

Konusu 'İlginç Konular' forumundadır ve karinca_misali tarafından 27 Haziran 2007 başlatılmıştır.

1. Istanbul'u elden çikarmak için yeni yollar denenirken FATIH, Istanbul'u alip da Ayasofya önüne geldiGinde bir kesisle sohbeti sanki bu günü görmüs gibi. fala bakip "TÜRK'ler Istanbul'u alacak dediGi için yillarca zindana atilan kesis FATIH'in huzuruna çikarilir. Bunun üzerine FATIH de Istanbul'un kendi elinden çikip çikmayacaGina dair remil atmasini ve doGruyu söylerse ödüllendirileceGini bildirir. Kesis remil atip ve söyle der:

Istanbul, TÜRK'lerin elinden harp ve darp ile çikmayacak, lakin öyle bir zaman gelecek ki emlak ve arazileriniz satilacak, bu suretle Istanbul TÜRK mali olmaktan çikacak. Bu falin bildirdiGi sonuçtan büyük üzüntü duyan FATIH, ellerini kaldirarak " Istanbul'da edindiGim yerleri ecnebilere satanlar, Allah'in gazabina uGrasinlar! " diye beddua ettiGini biliyormusunuz
    Nasihatler.Net'den alintidir
  2. fussilet

fussilet Guest

Himmm...Ilk defa duyuyorum.BilgilendirdiGin için Çok Tesekkür ederim.Fatih sultan Mehmet peygamberimize benzemek istemis ama birtürlü nefsi buna izin vermemis.Galiba buda onu bir kusuru;Çünkü Peygamber efendimiz taifte o kadar taslanmasina raGmen Cabrail A.s yanina gelerek ya Muhammed Allah emrediyor ki Muhammed bir beddua yapsin daGlari onlarin üzereleri yikayim.Ama o rahmet peygamberini ellerini açip beddua deGil de DUA yapmaya basladi...
  3. islamist

islamist Guest

Beğenileri:
    0
    Ben daha öncede okumustum.Peygamber Efendimiz SAV yaratilmislarin en üstünüdür.O alemlere rahmet olarak gönderilmistir.Kimse onun gibi olamaz ve onunla kimseyi kiyaslayamayiz.Dolayisiyla bunu Fatih Sultan Mehmed Hanin hatasi olarak degerlendirmek yanlis olur.
    Ayasofya hacla Hilalin mücadelesidir.Yüce Sultan bunun önemini bildigi icin bize bu olayi vurgulamak istemistir.Papa neden Ayasofyayi ziyaret etmedi...Malesef Fatihin torunlari bugün onun mirasina sahip cikamamistir.Bilindigi gibi vakif arazileri satilamaz.Ama bizler ne yaptik milyonlarca metrekarelik vakif arazilerini talana actik.
    Isin bu yönünden düsününce Fatihe hak vermemek elde degil kanaatindeyim...Yüce Sultan Cennetmekan Abdülhamid Hanin tabiriyle kanla alinan toprak ancak kanla geri verilir...
  4. vuslat_m

vuslat_m Guest

Beğenileri:
    0
    Re:

Ben fal kismina takildim :roll:

Sayfayı Paylaş