1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Mehmet akif ve ırkçılık

Konusu 'Osmanlı Tarihi' forumundadır ve nides tarafından 24 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. nides

nides Acemi Üye Silver

Müslümanların arasında ırkçılık davasının,diğer bireylerle ırka ve cinse bağlı taassubun belirmesi ve memleketin ölüm dirim meselelerinden biri haline getirilmesi meşrutiyetten başlar.Bu cehalet sebebiyle avrupadan aldığımız zararlı ve yabancı bir bid attir.Zaten avrupanın daima en fena şeylerini almak iyi şeylerini de bozmadıkça tatbik etmemek bizim dikkati çeken en büyük felaketlerimizdendir.Irkçılık davası dinen kötüdür.Benimsenemez.Dini tabiri ile bir cahiliye davasıdır.İslamın beka ve kıyamına müslümanların refah ve saadetine en müthiş bir darbedir.Hemen hemen bütün islam memleketleri ehli küfür eline geçmişken bir avuç müslümanın ben Türküm ben Arabım ben Kürtüm ben Lazım gibi iddaalarla birbirine bağlarını gevşetmesi hele düşmanlarımızın tecavüzkar ayakları ta kalp evimize bastığı bir sırada bu deliliktir.Din,iman,akıl ve muhakeme alanından uzaklaşarak ırkçılık davasının aldatıcı serabı ardında koşan Arnavut kardeşlerimizin başına gelen büyük musibet bize ibret verici korkunç bir derstir.

KAYNAK:İSLAM ŞAİRİ MEHMET AKİF (RAGIYF)ERSOY.
    [COLOR=#ff0000][/color]
    bakınız islamda asabiyet konusunu araştırınız peygamberimiz ne demiş.

Yüklüyor...
  2. Tutaste

Tutaste Tecrübeli Üye Silver

emeğine sağlık nides...

Sayfayı Paylaş

Users found this page by searching for:

1. ben arabım kürtüm türküm