1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Mhrs nedir alo 182 randevu almasistemi

Konusu 'Sağlık Haber ve Bilgileri' forumundadır ve MücTeHiD tarafından 3 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. MücTeHiD

MücTeHiD Tecrübeli Üye Süper Moeratör

[TABLE="class: contentpaneopen"]
    [TR]
    [TD][/td]
    [/tr]
    [TR]
    [TD="class: createdate"][/td]
    [/tr]
    [TR]
    [TD]T.C.

Sağlık Bakanlığı

Merkezi Hastane Randevu Sistemi Üzerinden

ÜCRETSİZ RANDEVU ALMAK İÇİN

TIKLAYINIZ

[/td]
    [/tr]
    [/table]

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

MHRS’nin amaçları nelerdir?

Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.

Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.

MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

Randevu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.

182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.

Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Randevu nasıl iptal edilir?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.

182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet hastaneleri, Üniversite hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerine, MHRS‘nin 182 numaralı hattından veya internet sitesi üzerinden randevu alabilirsiniz.

MHRS ile İnternetten Randevu Nasıl Alınır?
    Bu sistemi kullanarak ücretsiz randevu alabilirsiniz.

adres bu kısa atı mhrs yaz google ye
    MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ. Vatandaş Giriş ... için tıklayınız. Soru ve sorunlarınız için mhrs@saglik.gov.tr adresimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Randevu alabilmek için daha önceden MHRS sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Kayıtlı değilseniz internet üzerinden kolaylıkla kaydınızı yaptırıp hemen randevu alma işlemine geçebilirsiniz.
    Kayıtlı iseniz T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girerek randevu alma ekranına ulaşabilirsiniz. (1. ve 3. resim)
    Kaydınız yok ise Yeni Üye yazan yere tıklayarak yıldızlı alanları doldurunuz.
    Sponsorlar​
    Yeni Üye Kaydı için aşağıdaki yıldızlı alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup kaydet’e tıklayınız. Bu işlemin ardından direkt randevu ekranı açılacaktır.
    Aşağıda örnek resimde randevu alma ekranı gözükmektedir. Bu kısımdan randevuyu almak istediğiniz, il, ilçe, hastane adı, klinik (bölüm) seçilmesi zorunludur. Bu işlemi yaptıktan sonra Hekim Ara yazan yere tıklayarak en erken randevu tarihlerini ve doktorları görebilirsiniz. Uygun olanı seçerek randevunuzu alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Nisan 2012
    Yüklüyor...
  2. bekkain

bekkain diyâr-ı gurbet Süper Moeratör

güzel bi sistem...teşekkürler bilgilendirme için...

3. MücTeHiD

MücTeHiD Tecrübeli Üye Süper Moeratör

iki gündür uğraşıyorum coçuklara randevu.almakiçin sistemler bozuk mus isin aslını sonradan öğrendim bende
    :)

4. s_tekinozcanan

s_tekinozcanan Acemi Üye Silver

bu sistem harika gerçekten 1 hafta öncesinden randevu aldım.. bugün doktora gittim herkesin numarası çok gerideyken benim numaram ilk olduğu için direk girdim ve muayene oldum.. önceden sabah ezanındn gitmek gerekiyordu sıra almak için şimdi böyle bişeye gerek yok..

Sayfayı Paylaş

Users found this page by searching for:

1. mhrs 118