1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Rum suresi ayet 30

Konusu 'Ahir Zaman' forumundadır ve BEDİR MUHAMMED ALİ BİN LA tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. BEDİR MUHAMMED ALİ BİN LA

  Silver

  Katılım:
  5 Şubat 2011
  Mesajlar:
  665
  Beğenileri:
  1
  Rum suresi ayet 30-
  zahir-

  resulum sen yüzünü hanif olarak dine, allah insanları hangi fıtrat üzre yaratılmış ise ona çevir. Allahın insanın yaratılışındaki mevcudiyetinden zatı ilahisinde değişme yoktur işte dost doğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmez.

  Batın- ey azalarına nebi olarak yaratılan. Sen cemalini hanif temiz olarak yaratılış fıtratındaki asliyetinde hak oluşunun ve allahın insandan 18 bin aleme hitap edişinde allahın zatında bir değişme yoktur. Işte dost doğru din budur ve bu dinin üzerine örtülen besmelenin altındaki sır allahın ehadiyetine insanların davet edilişidir.

  EL BAİS
   
  #1
  Yüklüyor...
 2. rabia

  rabia Çalışkan Üye
  Silver

  Katılım:
  14 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  367
  Beğenileri:
  15
  Değişik biraz farklı buldum sanki. Ama zamanla anlarım
   
  #2
 3. BEDİR MUHAMMED ALİ BİN LA

  Silver

  Katılım:
  5 Şubat 2011
  Mesajlar:
  665
  Beğenileri:
  1
  Selam size rabia . Islam dini şeriat,tarikat,marifet ve hakikat üzre feyiz alinarak bereketlenmişti.size belki anlam olarak yeni bir düşünce tarzi gibi gelen yazi uslubumuz aslinda geçmiş yüz yüzyillarda islam dinine önderlik yapmiş muhittin arabi,sadreddin konavi,kemalettin kaşani gibi muberek zatlarin mirasidir. Aeo
   
  #3

Sayfayı Paylaş