1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Seyyid Cemaleddin Arvasi Hz.

Konusu 'Abide Şahsiyetler' forumundadır ve caglayan tarafından 17 Eylül 2007 başlatılmıştır.

1. caglayan

caglayan Acemi Üye

Seyyid Cemaledin Arvasi ismiyle bilinir.Önemli Islam alimlerinden Abdülhakim Arvasi'nin yeGeni olan Cemalettin Parlakisik Istanbul'da çesitli camilerde vaizlik yapmistir. Mezari Istanbul Eyüp'de Eyüp Sultan MezarliGi'nda Necip Fazil Kisakürek'in yaninda bulunmaktadir.

Vefatinin ardindan Necip Fazil Kisakürek Istanbul Cemalini kaybetti demistir. Kendileri Mesayih-i kiramdan ve Medresetül mütehassisin müderrisleriden Seyyid Abdülhakim-i Arvasi'nin biraderzadesi, Istanbul vaizlerinden faziletli Seyyid Haci Cemaleddin Parlakisik efendi 10.10.1976'da vefat etmistir. Naasi Bakirköy'deki evinden alinip öGlen namazini mütakib Eyyüb Camii'nden kaldirilarak Mürtaza Efendi mescidi yanindaki aile kabristanina defnedilmistir.

Seyyid Cemaleddin, Kirazli Mescid ve Beyazid camiilerinde kiymetli vaaz ve hutbeleri ile uzun seneler Istanbul halkini irsat etmistir.

Yüklüyor...
  2. sahradeniz

sahradeniz Acemi Üye Silver

ALLAH RAZI OLSUN MEDINELI000 SEYYID CEMALEDDIN ARVASI HAZRETLERININ KABRI EYYÜPTE NECIP FAZIL KISAKÜREGIN KABRININ ÖNÜNDEN ÇIKINCA YUKARI DOGRU AZ ILERDE BULUNMAKTADIR.....EYYÜP SULATAN HAZRETLERINE ZIYERE GITTIGIMDE MUHAKKAK HOCAMIN KABRINI ZIYARET EDERIM. SEYYID CEMALEDDIN ARVASI HAZRETLERININ SOL AYAK UCUNDA ÇOK IYI TANIDIGIM HALI BAMBAsKA OLAN AVNI AMCA YATMAKTADIR ..............AVNI AMCADA CEMALEDDIN ARVASI HZ.NIN TALEBELERINDENDI........O NE GÜZEL TALEBEKI HOCASININ AYAK UYUCUNDA YATMASINI RABBIM ONA NASIP ETSIN...

3. caglayan

caglayan Acemi Üye

gittik ve gördük INsALLAH cemaleddin arvasinin talebelesi benimde hocamdir INsALLAH su anda yasiyor selamet ve dua ile insallah

4. IremNur

IremNur Acemi Üye

Re:

Allah c.c razi olsun kardesim...
    Rabbim sefaatlerine nail eylesin bizleri inseAllah...(amin)

5. khılaf_

khılaf_ Cezalı Üye

:) ALLAH RAZI OLSUN KARDES GÜZEL YAZMIŞSIN... AMA...
    KARDEŞ BEN BU KONUDA ŞÖYLE DÜŞÜNÜYORUM.
    İSLAMIN KAYNAKLARINA BAKTIĞIMIZ ZAMAN ;
    1) KURAN IKAERİM 2) SÜNNET 3)İCMAA 4)KIYAS Tır değil mi?
    bizim bahsettiğimiz evliyalar ise islamın kaynağı arasında yer almıyor... o yüzden biz onların islama ters düşmeyen tavsiyelerine amenna deriz ters düşenleri ise red ederiz... çünkü s.a.v. ne diyordu:''dinde olmayan her şey bidattır ve her bidat da red edilir.'' diyor du değil mi.... S.A.

6. uveys

uveys Acemi Üye

ne olurdu birde cemalettin hocanın resmi olsaydıda feyz alsaydık

7. sahradeniz

sahradeniz Acemi Üye Silver

BUYURUN SİZE SEYYİD CEMALETDDİN ARVASİ HAZRETLERİNİN RESMİ.....[​IMG]

8. Seyma

Seyma Acemi Üye

Allah hepİnİzden razi olsun

9. hakan-ı derya

hakan-ı derya Cezalı Üye

kardeş doğru söylüyorsun.ama Efendimiz s.a.v. soyundan gelen Arvasi ler dinde olmayan ne söylemişlerki.yani sözüne göre ben öyle anladım.aydınlatırsan sevinirim.Allah razı olsun.

10. crayzerol

crayzerol Acemi Üye Silver

alın size benden de bir resim
    Allah (C.C) şefaatine nail eylesin

11. crayzerol

işte resmi

12. crayzerol

resmi yükleyemiyorum yardım edermisiniz

13. uveys

uveys Acemi Üye

Bir anlasam şu pc den bir bilenden yardım alın da yükleyiverin inşallah görmek nasip olur

14. crayzerol

dostum ben bu işi beceremeyecem en güzeli bana mail adresini ver sana göndereyim hepsini ok

Sayfayı Paylaş

Users found this page by searching for:

1. cemalettin arvasi

,
  2. seyyid cemaleddin arvasi

,
  3. seyit cemalettin arvasi nin nasihatleri

,
  4. seyit cemalettin efendi,
  5. seyyid cemaleddin arvasi hz doğum tarihi,
  6. seyyid cemaleddin arvasi hz,
  7. seyyid cemaleddin arvasi yakinlari kimler