1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
 2. Bu gün Recep Ayının 1 i ve 3 aylarda okunacak dua aynen şöyledir!
  Enes(ra) buyuruyor ki:ALLAH Resulü (sav) Receb_i Şerif ayı girdiğinde şu duayı okurlardı:
  ''ALLAHümme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan''
  ''Yarabbi!bize Receb ve Şaban ayını mübarek kıl,Ramazan ayına eriştir''

seyyidül İstiğfar Duası ve anlamı‏

Konusu 'Dua Kardeşliği' forumundadır ve urfalımatematikçi tarafından 30 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Lütfen Konuyu Değerlendirin?:
/5,
 1. urfalımatematikçi

  urfalımatematikçi Acemi Üye Silver

  [​IMG]

  “Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente ...halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî zünûbî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente bi’rahmetike yâ erhamer’râhimîn”

  Ma’nâsı: “Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Senden başka (ibâdete lâyık) hiçbir ilâh yoktur. Ancak sen varsın. Beni sen yarattın. Şüphesiz ben senin kulunum. Gücüm yettiği kadar, Zât-ı Ecelli âlâna verdiğim sözde durmağa çalışıyorum. Ya Rabbi! işlediğim günahların şerrinden sana sığınıyorum.Bana lütuf ve ihsan buyurduğun nimetleri ikrar ve itiraf ediyorum, günâhlarımı da itiraf ediyorum. Yâ Rabbi! Beni mağfiret buyur (günâhlarımı bağışla), zira senden başka günâhları bağışlayacak (mağfiret edecek, af edecek) yoktur.”

  Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem “Her kim, bu duâyı inanarak sabahleyin okur da o gün akşama çıkmadan ölürse o kimse cennetliktir. Her kim de akşamleyin okur da, sabah olmadan (sabaha çıkmadan) ölürse o kimse cennet ehlindendir (Cennete girecektir).” buyurdular. (Buhari)
   
  :
  Yüklüyor...
 2. ZiLaN_21

  ZiLaN_21 Tecrübeli Üye Silver

  amin allah kabul etsin inş.
   
 3. YaKaMoZ PIRILTISI

  YaKaMoZ PIRILTISI Çalışkan Üye Administrator

  Amin çok güzel bir dua.Rabbim razı olsun bu faydalı paylaşımınız için.
   

Sayfayı Paylaş