Kapat

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: necati amazn seyyid oldugunu

Kdemli ye
    yelik tarihi
    09.Mart.2007
    Tecrbe Puan
    9

necati amazn seyyid oldugunu

amaz Kardeler - Kurtlar Vadisi
    Doumu - 1971 / Elaz
    Eitimi - Turizm Meslek Yksek Okulu
    Yl 1991: Elaz, Harput merkezli Kadiri Tarikat'nn u anki eyhi Abdlkadir amaz (ortada), byk olu Necati amaz (sada) ve ikinci oul Raci amaz (solda)
    Reyting rekortmeni Kurtlar Vadisi'nin yapmcs Raci amaz, Elaz merkezli Kadiri Tarikat'nn lideri Abdlkadir amaz'n olu
    Raci amaz'n, bugn ticari ilikilerinde ortaklk yapt isimler, gemite tarikatn dergisinde yazan, alan isimler
    Birok yerde dergah var
    Tarikatn banda amaz kardelerin babas Abdulkadir amaz var. Kadiriler'in bana babas Tayyar amaz'n lmyle gelen Abdulkadir amaz lrse, tarikatn bana dizide Polat Alemdar rolnde izlediimiz Necati amaz geecek. Elaz-Harput merkezli Kadiriler'in Ankara, stanbul, Alanya, Gerede, Almanya olmak zere yurtii ve yurtdnda birok yerde dergah bulunuyor. Tarikatn mritleri arasnda sanat, arkc ve gazeteciler de var.
    Senaryo ve barol amaz'lara
    Fotoraf karelerinde, Babakan Erdoan'n basn danman Ahmet Tezcan da yer alyor. Tezcan, bir dnem tarikatn kard arm dergisinin yaz ileri mdrln yapt. Kurtlar Vadisi dizisi iindeki rol dalm'nn deiimi de ilgin bir seyir izliyor. Dizinin reytingi ykselince mer Ltfi Mete, koltuunu Raci amaz'a brakr. Oktay Kaynarca da lnce, barol koltuuna hibir oyunculuk tecrbesi olmayan Necati amaz oturur.
    akr'n lm Polat yznden mi
    Oktay Kaynarca'nn canlandrd "akr" karakterinin ani lm ile barol koltuuna oturan Necati amaz'n (Polat Alemdar) hibir oyunculuk deneyimi ve eitimi olmamas, rol dalm konusunda da bir dizi iddia ve soru iaretini ortaya karyor. ddialardan en nemlisi, ABD'de okuyan Necati amaz'n barole gelmesinde Kadiri tarikatnn eyhi Abdulkadir amaz'n byk olu olmasnn belirleyici olduu ynnde.
    Yine dizinin senaristlerinin balangta "ayn cemaatten" mer Ltfi Mete ve eyh Abdulkadir amaz'n olu Raci amaz olmas da iddialar zincirinin bir baka halkas. Ayn evrelerde mer Ltfi Mete, Raci amaz'n "manevi aabeyi" olarak biliniyor ve senarist koltuunun daha sonra arlkl olarak Raci amaz'a braklmasnda da eyhin ricas etkili oluyor.
    Dizide, estetik operasyonla Polat Alemdar kimliine brnen Ali karakterinin, babasyla diyaloglarnn bizzat Kadiriler'in banda bulunun Abdulkadir amaz'n sohbetlerinden esinlenilerek oluturulduu da ne srlyor.
    Dizinin Kadirilik balantsyla ilgili son soru iareti ise Osman Snav'n yapmclktan ayrlmas oldu. Kurtlar Vadisi'nin yapmcs olan Osman Snav iki gn nce dizinin yapmcln Raci amaz'a devrettiini aklamt.
    Necati amaz: Tarikat deiliz
    Dedem, byk mutasavvf Cafer-i Tayyar amaz'n soyu Peygamber Efendimiz'in torunu Hz. Hseyin'e ve Abdulkadir Geylani Hazretleri'ne dayanmaktadr. Abdulkadir Geylani Hazretleri byk bir mutasavvftr. Babam Abdulkadir amaz ise Marmara niversitesi lahiyat Fakltesi mezunudur. Hem Seyyid hem erif olan soyumuzun sorumluluunu, yani dedemin vizyonunu misyon edinmitir. Soy phesiz babadan oula ilerler ve ben ite byle bir soydan gelmekteyim. Bu soydan geliyor olmak eyh olmay gerektirmez.
    ABD'de srdrdm yaantm Osman Snav'n barol teklifi ile sonlandrp oyunculuk kariyerime adm attm. Dizinin ikinci blmnden ellibeinci blme, yani bu sezonun finaline kadar dizinin tek barol oyuncusu ben oldum. "akr" karakterini oynayan Oktay Kaynarca'nn diziden ayrlmasnn barol seyrimle hibir alakas yoktur.
    1991 ylnda kurulan Takva Vakf, Trk Tasavvuf muskisini ve kltrn gnmz insanlarna tantmak maksadn tar. Bu vakf halen Ankara'da faaliyetine devam etmekte olup herhangi bir ehirde veya lkede bir ubesi yoktur. Fotoraflarda bahsedilen geleneksel ritellerin tamam Emniyet'ten alnan resmi izinler erevesinde TRT Ankara Radyosu'nun ibirlii, Kltr Bakanl'nn destei ve dnemin Bakan, Mstear, idari ve mlki erkann katlm ile gereklemitir.
    Benim ailem, kkleri itibar ile bu zenginlie, bu kltre sahip kp yaatmaya almaktadr. Dolaysyla ben de bu ritellere zaman zaman itirak ettim; Mevlevi Semalarna, Bektai Semah'larna itirak ettiim gibi. Ben de ilk genlik yllarmda Sema kurslarna katldm, ney dersleri aldm. Bu benim zel ilgi alanmdr, zevkimdir, geleneimdir.
    Sonu olarak;
    Bizim ne Elaz'da, ne Trkiye'nin baka bir ilinde, ne de yurtdnda dergah olarak atfedilecek bir mekanmz yoktur. Babam Abdulkadir amaz da bir gnl insandr. Zaten Tasavvuf kltrn anlatmas, konumas iin bir dergah'a da ihtiyac yoktur. Bunun dnda sylenenler yalan ve iftiradr. Bu aktardklarmdan sonra yine de kafanzda bir soru iareti kald ise ona da cevap vereyim: TARKATI DELZ!
    Sevgilerimle,
    Necati AMAZ

Tm forumdan rastgele konular:

• Mahmud Ustaosmanoglu (k.s.)
    • bu kalp sadece senin iin atiyor
    • srail in lkeye sokmad Filistin BM...
    • Yasamdan alintilar :)
    • Neyin Kaybolduysa Kendin Ara
    • Eviniz ve sizin iin bilgiler
    • Hem glecek, hem Dsneceksiniz...
    • Byk soka hazir olun!
    • bilvanisli
    • Kanal A9 Yaynda!

Ayn kategoriden rastgele konular:

• Hayvan ata szler
    • Mehmed Akif in az bilinen 13 zellii
    • harika biey(bukalemunun annda renk...
    • Kelebein Srr -Butterfly Secret
    • Islamda milliyetcilik varmidir?
    • depremi hissettiniz mi
    • Buda bir bak as
    • Kuyruunu dik tutan fare
    • Yaanm lgin Olaylar
    • Garip Yasaklar

Daha Yeniyim
    yelik tarihi
    05.Mart.2008
    Tecrbe Puan
    0
    Valla Bİlİyordum Ama Bu Kadar Ayrintiyi Bİlmİyordum Tabİ EmeĞİnİze SaĞlik....
    ya olduun gibi grn ya grndn gibi ol

Cezal ye
    yelik tarihi
    10.Haziran.2008
    Tecrbe Puan
    0
    Allahim cmlemze man kuran nasp etsn

resul ble kizi fatima ya dyor k "ben sen kuratamam"

o halde eyh torunu olmak, seyyd yada erf olmak her ey deldr

bz yne bzm amellermz kurtaracak nallah

Alyorum ahmed45 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.Austos.2008
    Tecrbe Puan
    6
    biz kendi hayatmza bakalm kendimizi sorguya ekelim yine de saol paylam iin karde bize faydal olacak forumlar bulursak ok daha iyi olur...

selam ve dua ile...

Misafir
    yelik tarihi
    29.Ocak.2008
    Tecrbe Puan
    0
    Alnt MEHMET.SERHAT.G Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Allahim cmlemze man kuran nasp etsn

resul ble kizi fatima ya dyor k "ben sen kuratamam"

o halde eyh torunu olmak, seyyd yada erf olmak her ey deldr

bz yne bzm amellermz kurtaracak nallah
    :aynen: ok gzel konutun

kimin olu olursan ol kim olursan ol
    seni kimliin kurtarmayacak amelin kurtarcak...

MKESSR
    Misafir
    Alnt merumeysa Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Valla Blyordum Ama Bu Kadar Ayrintiyi Blmyordum Tab Emenze Salik....
    valla bende bilmiyordum

Alyorum
    yelik tarihi
    28.Austos.2008
    Tecrbe Puan
    0

Seyyid olmak yada olmamak

Ehli beytten olmamak iin bir sebeb yok zira Anadolu hep horasan erenlerinin ayak tozlaryla dolu ve bu millette onlarn evlatlar ve onlar her biri bier seyyiddiler ancak seyyid silsile yoluyla bir de Allah ve resulunun ahlakyla ahlaklanmakla mmkn biz nce ikincisini inallah tercih edelim ...

Birde hak ehli olmayanlarn haktan grnmeleri ar ya mr.humperlerin yaratt eyh tiplemeleri...BOP a sahip kacak,imf ye evet diyecek diyalogcularn yannda yer alacak hatta evlenmeyecek evlenenleri iftiralarla talatacak ve talyacak...allahtesekkur

Cezal ye
    yelik tarihi
    30.Ocak.2007
    Tecrbe Puan
    0
    aro Gzel Ve nemil Bir Paylam

Cezal ye
    yelik tarihi
    05.Eyll.2008
    Tecrbe Puan
    0
    ilgin buldum duymamtm.emeine salk

Kdemli ye zilkadee_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.Haziran.2007
    Tecrbe Puan
    10
    ee bu adam barlardan karken grntlenmiyomu sk sk? ilgin

iLiM rFaN aRaDM KLdIM TaLeP..
    iLiM rFaN GeRiDe KaLdI iLLE EdEp LLE EdEp..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 3 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 3 misafir)