Kapat

Anket: Boanm bir ocuu olan biriyle evlenir misiniz?

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Boanm ve 1 ocuu olan biri ile evlenir misiniz ?

Daha Yeniyim simirna - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.Austos.2011
    Tecrbe Puan
    0

Boanm ve 1 ocuu olan biri ile evlenir misiniz ?

evet arkadalar... soru gayet ak ve net..

Boanm ve 1 ocuu olan biri ile evlenir misiniz ?... artlarn ve eksilerini belirtirseniz konu netlie kavuur..

Tm forumdan rastgele konular:

• Fethullah Hoca’nn srr!
    • I Grmesi:)
    • -srgn-
    • Adamn ellerine bakn:( ve halinize kredin +18
    • buyur bi bak ne diyeceksin
    • Kabe rtsnn yapilisi
    • Dua Allah’m
    • Tekfir ve usulsz tenkid..!!!
    • Sen kur'an okumuyormusun
    • hatmi erif dualarndan rnekler

Ayn kategoriden rastgele konular:

• Mesleiniz nedir?
    • en sevdiginiz hayvan ne?
    • Resulullah(asm)'a yapilan hakarete...
    • Var msn yok musunda kazanlan para...
    • hayatta yn veren duygular m?yoksa...
    • Bu ankete katiliniz "basrts...
    • Dnya apnda bir anket yaplm.
    • Dostluunuzu test ettiniz mi? Dostluk...
    • Minare yasagi anketine katilalim...

Alyorum
    yelik tarihi
    13.Austos.2011
    Nereden
    istanbul
    Tecrbe Puan
    3
    Konuyu bandan sonuna kadar dikkatlice okudum, irdeledim kardelerin fikirlerini. Bana en saglkl en doru ve isabetli yorumlar "narvenur" nikli kardeimiz yapm gibi geldi. Onun dile getirdii konularn hemen hepsinde bende ittifak ettim.
    Ancak u kadarn sylemeden edemiyeceim. En can alc sylediide bu geldi bana. Erkelerin bir oem flrt sakncal bulur, islam terbiyesi ile yetiien bayanlar ncelikli tercihleridir.( Dolays ile bu tarz bir eitimden geen bayanlar oldukca tecrbesiz olacaklardir) Hemde evlendikler zaman bayanlardan erkei mutlu etmesi gerektii, onlarn beklentilerine cevap vemeleri gerektii gibi cok nemli bir sorumluluu ( vermeden almak derim ben buna) yklyorlar.. tabiki bunun sonucunda da bu noktadada przler yaanyor.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    05.ubat.2011
    Nereden
    istanbul-eyp
    Blog Entries
    42
    Tecrbe Puan
    5
    Ben bu yazdklarnzn hi birine katlmyorum . Hi phe yokki mlkn sahibi allahtr. Kaderlerimiz onun kudretinde yazlm. Onun izin ve rzas olmadan bir yaprak bile kprdyamaz.imdi bu konuda. Mutluluk ve nasip sz konusudur. Mutluluk bir bahedir o bahenin iine giren nefisler, zgr iradelerinde diledikleri ile yaaya bilmek iin rabbinin kapsna varrlar .dilek ve arzularnda . Kel ,kr .topal , yahut ,dul veya bir ocuklu veya ocuklu gibi fikirlerin bir nemi yoktur. nki mutluluk bahesine giren kiinin gzlerine sevgi yada ak ad verilen bir perde ekilir asla nefislerimiz sevdiklerimizde kusur veya hata grmeyiz . Grsek bile sevgi yada ak ad verilen perde bizleri sabr ve fedakarlk noktasnda firenler. Bu yzdendirki sevgi ad verilen bu perde insanlara ekildiinde kusur aramak yahut konuyu gndeme tamak mminlere yakmaz. imdi nasip konusu farkldr. Hereyin bittii yada mitsizliin bizleri kuatt son noktada beklemediimiz bir noktadan alan hayr kaps hayatlarmz deitire bilir. Nasip konusunun arkasnda sabr kaps vardr. Aslnda benim derdim yada yazmak istediim sabr kapsnda besmelenin yani evliliin kurulmas. Ite o nokta el kudds esmasnn tecellisi vardr . Allah kendisi temizdir yarattklarnnda temiz olmasn dileyendir. Bence evlenecek kardelerimiz el kudds hrkasn zerlerine giyip. Nikahlarn es sabr kapsnda kyarlarsa . Imanlarnn ahidi peygamberi .ihlasnn ahidi allah olur. Yer yznde bu iki ahitden daha kymetli ve daha gzel bir besmele kurulabilirmi. Kendimce dncelerimi yazdm bir kusur varsa haklarnz helal edin.

Kdemli ye El-Emin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.Mart.2005
    Nereden
    Hollanda / Amasya
    Blog Entries
    5
    Tecrbe Puan
    10
    Narvenur bilincli bir insan, bilgili be bilgilerini cok guzel sekilde ifade etmistir.
    Burda fetvalar vs koyulmus. Fetva verirken yada bir fetva aktarilirken kiyas kisas ila hayata aksetmek gerek.
    narvenur da hayat ile islamin sartlarini kriterlerini ve olumsuzluklari (demekki kriterlere uygun erkek bulunamadi veya yok - geri kalmis) dile getirmis.

Tebrikler, Allah razi olsun
    Sitelerimiz

Moderator
    yelik tarihi
    06.Austos.2012
    Nereden
    Dnya Srgn
    Tecrbe Puan
    2
    Ben Hayatmda hi evlenmedim eer hayatta bir seim yapacak olur isem bu bekar veya bir ocuklu fark etmiyor ben onu o beni huzurlu edebiliyor ise benim iin asla bir sorun tekil etmiyor bir ocuunun olmas onun iin ne kadar ok ey ise benim iinde ok ey demektir insan sevdiinin illaki bekar olmas gerekiyor diye dnenlerden olmadm hi nk bir erkein eine en gzel verecei hediye ona dinin inceliklerini retecek bir e adaydr bu yzden benim iin hi bir sorun yok bir ocukta olabilir hi sorun deil..
    Ne i yapyorsun dedi. ''HAMAL''m dedim. gld.. yani elimden tutmasn bilenin yreini tarm dedim. sustu...BiRDNYaUmuT

Kdemli ye Gzmn_Mavisi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.Aralk.2013
    Tecrbe Puan
    1
    Genellikle, bakir erkekler bakire kadnlarla; bakire kadnlar da bakir erkeklerle evlenirler.

stisnann ou olarak da, bakire kadnlar dul erkeklerle evlenirler.

stisnann ok az olarak da, bakir erkekler, dul kadnlarla evlenirler.

Bakire bir kadn, bir ocuu ya da daha fazla ocuu olan bir dul erkekle evlenebilir, byle evlilikler oluyor,

Bakir olan bir erkek de, bir ya da daha fazla ocuu olan dul bir kadnla da evlenebilir ama byle bir evlilik istisna olarak ok azdr.

in mslmanlk ynn dnerek evlilik oluyor mu bu ekilde, ---))))

Birbirimizi kandrmayalm, o istisnann istisnasdr, istisnann istisnasdr, istisnann istisnasdr.

Bakir bir erkee, 3 ocuklu dul bir kadn, benimle evlenir misin diyor, ben Almanya'da yayorum, durumum da msait dediinde,

Erkek gbekten atlyor bu evlilie, atlyor da, Almanya'da oturumunu garanti altna alnca ok sevdii 3 ocuklu hanmna: "Byeeeeeeee" ekiyor.

Gerekleri konuun ka banzn arkasndan aznza gtrmeyiniz!

Gln oluyorsunuz!!!

Alyorum
    yelik tarihi
    28.Mart.2011
    Tecrbe Puan
    4
    Benim bir tandk bayan var, bir olu var,evlenmemi biriyle evlendi...Mutlu haberlerini alyorum,bir mutsuzluk durumu olsa sylerdi, ii d bir insan....Zengin deil ama gzel..
    Normalde ben de ocuklu biriyle evlenmem....Ama mesela ,sevince baz nyarglar atlabiliniyor..Ben nyarglarn kurban olmam mesela,kafama gre e semek isterim....

Bir ayrnt var..Bayan herzaman daha masum...Oyzden erkek olsam bu ekilde daha kolay evlenirdim.
    ...Evlenmeden ayrlm yada boanm ..Bir erkek tarafndan bozguna uratlm bir bayann verdii kymet kadar, belki de kymeti bilinmez iyi,adam gibi seven bir erkein.. Gelenekler Allah hkmne ykseltilmi..Dzen tersine alyor..ok s dnlyor..Buyzden tersi dnldnde glnm gibi bir duruma debiliyor insan.. Kime, neye gre..

yelik tarihi
    02.Aralk.2013
    Tecrbe Puan
    1
    Belki de yanl anlaldk,

Bekar bir erkein, 5 ocuklu dul bir kadnla evlenmesi kadar doal bir ey yoktur.

Bekar bir kadnn da, 5 ocuklu bir erkekle evlenmesi kadar doal bir ey yoktur.

slami pencereden baktmzda bunlar gayet doal evlilikler.

Lakin, bu pencereden baklmad halde, sa gsterip sol vurmann bir anlam yoktur diyorum!

unu da syliyeyim, erkek talip olan pozisyonda olduundan mtevellit onun cenahnda samimiyetsizlikler biraz daha ziyade kadna gre...

Alyorum
    yelik tarihi
    28.Mart.2011
    Tecrbe Puan
    4
    Siz peki evlenir misiniz?
    Erkek misiniz ,bayan msnz bilmiyorum ama..

yelik tarihi
    02.Aralk.2013
    Tecrbe Puan
    1
    Benim, 5 ocuklu bir kadnla evlenmemi SLAM haram grmemise neden evlenmiyeyim. Hi bir sorun yoktur.

NOT: Profilimde "erkek" diye yazyor.

Alyorum
    yelik tarihi
    28.Mart.2011
    Tecrbe Puan
    4
    5 ocuk nerden kt bu arada bir olsa neyseHi evlenmemi olan kadnsa o be ocuun nafaka demesinden hanma bir ey kalmazErkekse; ardan aldm bir tane,eve geldim alt taneElveda Rumeli adl dizide vard yle biri ,byle bir sr kk kk 4-5 tane erkek ocuu vard gen kadnn.Gen bir kaymakam onla evlenmi idi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)