Birisi Hz. Ali’ye geldi ve “O kadar dertliyim ki sıkıntıdan ölüyorum.” dedi.

Hz. Ali; – “İki soru soracağım, cevabını verip dermanını bulacaksın. dedi. Adam; – “Sor Ya Ali dedi.

Hz. Ali; – “Dünyaya geldiğin zaman bu dert seninle birlikte mi dünyaya geldi?” Adam; – ”Hayır.” Hz. Ali; – ”Dünyadan giderken bu dert seninle birlikte olacak mı?

Adam; – ”Hayır” dedi. Hz. Ali son olarak şöyle buyurdu; – “Seninle birlikte gelmeyen ve giderken de seninle birlikte olmayacak olan bir dert, senin bu kadar zamanını almamalı. Sabırlı ol. Yer yüzündekilere çok ümit bağlamaktansa yüzünü Âlemlerin Rabbine çevir.”

Bir Derdin Olduğu Zaman Rabbine Dönüp El Açıpta; Ya Rabbi Benim Büyük Bir Derdim Var Deme.! Derdine Dönerek ; Benim Çok Büyük Bir Rabbim Var. De! Rabbim Herkesin Sıkıntısı’nı Derdini Giderecek Dermanlar Nasip Eylesin. Hayat Bu Bir Okul’a Benzer, Sınavsız Okul Yoktur. Öyle İse Bu Hayatta En Büyük Bir Okul Ve İçinde ki Bulunan Her İnsan Birer Öğrenci En Büyük Kitapları Kuran-ı Kerim En Büyük Öğretmenleri Hz Muhammed s.a.v Ve Biz Bir Sinavdayız. İmtihanimiz Başarılı Olması İçin Kitab’ini Ve Öğretmenini İyi Tanıman Lazım. Aksi Takdirde Ne Bu Dünyada Nede Ahirette Mutlu Olamazsın.

Rabbim Herkesin Derdine Derman Nasip Eylesin ve Dermansız Dert Vermesin. Rabbim Herkesin Gönlüne Göre Versin. Hayırlı Olanı Nasip Etsin. Hayırlı Olmayanı da Hayırlı Yapıp Nasip Eylesin.

Kişi Dua Eder. Neden Bu İşim Böyle Gitmiyor Diye , Ancak O İş Onun Hakkında Hayırlı mi Hayırlı Değil Mi Bilip Bilneden Israrla İster. Allah O İşi Ona Verdiği Zaman Dertleri Dağlar Gibi Olup Başına Bela Olur. Ve Keşke İlk Başta Bu İşim Olmasaydı Kabul Edilmeseydi Der. İşte Allah c.c. Sizin Bilmediklerinizi İyi Bilir ve Sizin İçin Hayırlı Olan Ne İse Sizden Daha İyi Bilir.

Öyle İse Ondan İstediğimiz Zaman Hayırlı Kapılar’dan Açılmasını İsteyelim. Rabbim Cümlemizin Derdine Derman Sıkıntısı’na Care Mutsuzluğuna Mutluluk Nasip Etsin. Kalpleri Halden Hale Çeviren Allahım Bu Yazıyı Okuyan Kulunun Kalbini Mutluluk ile Canlandır o Kalbin Üzülmesine Müsade Etme.

İnsanlar’ın En Hayirlisi İnsanlara Faydası Olanınıdır. Biz Birbirimize Fayda Olursak Eminim Yeryüzünde Ne Faydasız Biri Nede Üzgün Biri Buluruz. Elimiz’den Geldiğince İnsanlara Faydalı Olalım. Kendimize İstediğimiz Aynı İyiliği Aynı Güzelliği Müslüman Kardeşlerimiz İçinde İsteyip Dua Edelim. Müslüman Müslümanın Aynasıdır. Der Allah’ın Resulu Öyle İse Kendimiz’de Eksik Olan Ne varsa Biliniz Ki O eksiğe Muhtaç Olan Müslüman Kardeslerin de Vardır. Onlar İçinde İsteyelim. Elimizden Bişey Gelmiyor Demeyin. Duânız Ne Güne Duruyor. Onları Duânizın İçinde Bulundurun. Birbirinize Dua Edin.

Rabbim Birligimizi, Dirliğimizi, Kardeşliğimizi, Dostluğumuzu, Sevgimizi, Tüketecek Yok Edecek Engel Olacak Munafiklara Fırsat Vermesin.”

Rabbim Herkesin Yar ve Yardımcısı Olun Bu Cuma Akşamı Tüm Ölmüşlerimize Rahmet Etsin. Hastalarımıza Şifa Nasip Eylesin. Borçlularımıza Yardımini Nasip Eylesin. Rabbim Herkesi Tüm Belalar’dan Tuzaklar’dan Musibetler’den Muhafaza Eylesin.

Rabbim Hiç Kimseyi Zor İmtihanlara Karşı Nefsi ve şeytanıyla Başbaşa Bırakmasın. Rabbim Hiç Kimseyi Açlıkla , Yoklukla, Yoksulluk’la Sınamasın.

Rabbim Tüm İnanan Kullarını Cehennem’den Uzak Cennete Yakın Olmayı, Salihlerle , Şehitlerle , Sıddıklarla, Peygamberlerle Birlikte Haşr Eylesin. Ve Cennete Müjdelesin

Bu Duâ’mıza Kaç Kişi Amin Diyecek Görelim.’ PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN