Ruhum Daralıyor, İçim Sıkılıyor...Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Psikoloji' forumundadır ve yadeller_ tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ZiLaN_21

ZiLaN_21 Tecrübeli Üye Silver

bazen insan ne yapsada geçmiyor sıkıntısı.....

2. yadeller_

yadeller_ (( Müslümanlar Kardeştir )) Administrator

"Ayağınıza diken batsa Allah'tan bilin." Diye bir hadis vardi sanırım.

Herşey Allah'tan geliyor.

Çünkü zevke sefaya değil, imtihan olmaya geldik.

Allah'in ipine sımsıkı sarılanlardan olmak duası ile....

3. serhat kocakaya

serhat kocakaya Acemi Üye

çok teşkürller çok güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık

4. zskdljadlj

zskdljadlj Misafir

merhaba çok garip bir dönemdeyim. iç sıkılma olaraka başlayıp paranoyoya dönüşen ruhsal bi çöküş yaşıyorum. işin içinden nasıl çıkacağımı da bilemedim iki gündür bu haldeyim. kafamın içini susturamıyorum. yeme düzenim bozuldu dört gündür yemek yemiyorum haliyle gücüm yok savaşmaya da gücüm yok. delirmeden önce bana yardımcı olabilecek biri varsa uazabilir mi bunu daha önceden yaşamış olan ve kurtulan

5. El-Emin

El-Emin Tecrübeli Üye Administrator

Allah razı olsun. Açıklama ve detay güzel

6. Bir insan

Bir insan Misafir

Mereba ben daha 14 yaşındayım okula gidiyorum. Her sabah kalkar kalkmaz ağlıyorum neden böyle oluyor .
    İçime durduk yere sıkıntı giriyor ,içim daralıyor her gün ağlıyorum bu neden ten dolayı bana bir deva çare bulun

7. El-Emin

El-Emin Tecrübeli Üye Administrator

Bir çok sebebi olabilir. Bir insan durduk yere ağlamaz.
    Yaşınız itibari ile ergenlik dönemlerinde çok sık görülen ve bilinen bir gerçektir. Her ne kadar ergenlik belirtisi olasada insanın içinde bulunduğu stres kaynaklı da olabiliyor.
    Sağlıklı yaşam için varsa bir sıkıntı çözebileceklerimizi yük alarak dert edinmeliyiz. Çözemeyeceğimiz sorunları ulaşamayacağımız hedefler ile çözmeyi planlamamalı.

Şayet bir dert ile değilse artık bir genç oluyorsunuz.
    İnşallah sabrla bu dönemli atlatırsınız.
    İbadetlerinize dikkat edin ihmal etmeyin. Tertemiz bembeyaz olan sayfanızı artık melekler yaptığınız iyilikleri kötülükleri yazacaklar.

En önemlisi bugün 60 yaşında olanlar sizin yaşınızda olmak istiyor hatta 30 yaşında olanlar sizin yaşınızda olmak istiyor.
    En azından başkaları gibi yıllanmış kaza namazı borcunuz yok. Kısaca yolun başındasınız. Artık dünyanın yükü omuzlarınızda.

Selam ve dua ile

8. Furkan Bozkurt

Furkan Bozkurt Misafir

İçimde sana kadar hiç sıkıntı olmamıştı ama bugun bayram namazında herkesin sevdikleriyle beraber iken benim camii ye yalnız gitmiş olmam minik bir akvaryum da yaşıyan balığın okyanusa atılması gibi bir histi yaşlı insanlar hep yalnız ben daha14 yasiyandayim ve birsürü akrabam var beni seviyorlar ama bayram namazında bile yoktular