Sigarayı bıraktım ohh

Konusu 'Sigara'yı Bitirin' forumundadır ve El-Emin tarafından 23 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1. El-Emin

El-Emin Tecrübeli Üye Administrator

Sigarayı öyle bi çekiyorum ki ağzımdan çekiyorum burnumdan veriyorum oohh değmeyn keyfime :)

İşin gırgıriyesi bir tarafa koyuyorum ama ciddiyetliği bunu bırakmakta.
    BAzen kendime kızıyorum montofon kafa diyorum kendime o kadar kızıyorum ki iradesiz insan bırak işte diyorum.
    Her içişimde bırakayım diyorum ama aradan biraz zaman geçince canım istiyo bidaha içiyorum yani her içmede bırakma kararı alıyorum herkes mi böyle yaw...

Hususi şu tel ile arıyolarya alır mısınız diye aldım kullanıyorum.
    Bırakmaya çalışıyorum ama bu ilaçla olacak gibi değil kafamda bitirebilmeliyim ama olmuyor

2. MücTeHiD

MücTeHiD Tecrübeli Üye Süper Moeratör

3. serhad55

serhad55 Acemi Üye Silver

Aleykümselam, önce alımamış selamını alalım :)
    Sonra..bu konudan haberim olmamakla beraber güncellenmiş olduğundan farkettim,
    konuyu açtığın gün için çok sevinmiştim, 4 buçuk yıl sonra yazdıklarına ise hem üzüldüm
    hem şaşırdım, hemde.. acaba El Emin şakamı yapıyor diyorum halen.
    Konuyu açtığın alanda hiç bir yerde ''inşallah'' dememmişsin, bence bunuda belirtmeliydin :)
    El Emin sen videoları koyamadın ama bak ne güzel ibret resimleri eklenmiş, ne olur iradene
    sahib çık. ''Demesi kolay'' deme :)
    (Zilanın kulağı çınlasın onada kullanmıştım başka bir konuda bu cümleleri :) )

El Emin, kısacası 199o yılında ''Allahım sana söz veriyorum'' dedim dualar ettim,
    sigara ile alakalı israf, koku, çevre, kötü örnek olma ve Mevlamızın yarattığı bu vücuda
    açtığım tahribatı ve ihaneti sürekli düşünerek uzak kalmayı Allahın izni ve yardımı ile başardım.

Sende düşün, sadece düşün..kimselerin sözüne ve yazdıklarına, benimde yazdıklarıma bağlanmadan
    kendin düşün.. Bir Ayeti Kerimede Rabbim diyorki; ''Akıl sahibleri hiç düşünmezlermi?''
    Allah c.c. bizi düşünmeye davet ediyorki bulalım..
    bulalım güzellikleri sarılalım onlara,
    bulalım çirkinlikleri alalım ayak altına,
    daha olmuyorsa sarılalım dualara..

Allah c.c. Yardımcın olsun, tez zamanda güzel haberlerini alalım kardeşim.

Ölüm adlı üyemizin yazdığı satırlarda çok güzelmiş;

sigaranın dumanıyla dertlerde uçaaaar gider zannedersin,
    aslında dertler hep seninleydi sadece fazladan sigara kokusunuda eklemiş oldun

:) :) :)