Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

• Total voters
    197
  • Poll closed .

ak_vedat

Acemi Üye
Silver
Bence Genellikle aldatmalar yüzünden çünkü şu an yaşadığımız ortamda islam dini gittikçe zayıflıyor zinanın adı artık çapkınlık olmuş ben ki 16 yaşında bir çocuğum benim yorumum böyle ise siz ne düşünürdünüz

Gözümün_Mavisi

Çalışkan Üye
Silver
:) işte gulcin maddi sıkıntılar yüzünden yuvaların yıkılması kayınvalide ve kayınbaba karışmaları vs bunların temeli dini bilgisizlik değilmi kişiler ne kadar islamiyeti görüntüde yaşıyor görünsede kalb ile sindiriş olmadımı nefsine göre hareket ettimi böyle oluyor.......dini bilgisinin olmasından ziyade kişinin Allahtan korkan teslim olmuş bir kalbe sahib olması gerekir.......madiiyatsızlık sorunmuş rızkı veren Cenabı Hak taraflar bunda şüphe etmedilermi sorun yok.......tam bir imana sahip olmalı kayın valide gelin eleştirileceğine kişiler kendilerini eleştirse ki bunu yapmazlar nefslerine ağır gelir nefs ki bizim cenneme girmemiz için uğraşan Allaha düşmandır.........benim maddi imkansızlar içinde arkadaşlarım var sofralarında tek bulgur pilavı yediklerini gördüm bayramdan bayrama bile değil arkadaşlardan kim ne getirirse giyen bir arkadaşım var ama dilinde hep hamd ve şükür var ve başka ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için uğraşır......eşi güzel yiyecekler getirse hemen misafir alır ve inanın o fakir sofrasındanda hiç misafiri eksit etmez 3 tane ğırlanta gibi evlatları var ve inan çok mutlular hıııı bu arada kayınvalide tabirimizce cadolozmu cadoloz bir kayınvalidesi var ama arkadaşım Rabbim beni bununla imtihan ediyor der sabrederdi......sabrında hayran kalmışımdır....hıııı kayınvalidede hacca gitmiş örf ve adetlerle yetişmiş namaz kılan vs bir teyzecik ama göründüğü gibi değil maşaallahı var....biz arkadaşıyız mesela gittiğimizde bize bile şahsi olarak dokundururdu.....TANİ ARKADAŞLAR NE DERSENİZ DEYİN TEMEL DİNİ BİLGİSİZLİK VS DEMEYELİMDE İSLAM AHLAKI DİYELİM............EKSİKLİK İSLAM AHLAKI İLE AHLAKLANILMADIĞINDAN........ALLAH'A İMAN KONUSUNDA KALBLERİNİZİ VE NEFSLERİNİZİ ALIN KARŞINIZA BİR SORUN BAKALIM....NEFS DÜŞMANDIR ONUNLA DOST OLURSAN SONUN ACI OLUR.....ALLAH DÜŞMAN OLAN NEFSE BİZDE DÜŞMAN OLMALIYIZ........KALBİ ZİKİRSİZ BIRAKMAMAK LAZIM......OTURURKEN KALKARKEN YATARKEN NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN KALBDE BİR TEVHİD BİR İSTİĞFAR OLMALI VE KALB HASTALIKLARINDAN KURTULMAK İÇİN GAYRET GÖSTERİLMELİDİR.....SELAM VE DUA İLE RABBİM FAYDALANMAYI NASİP ETSİN CÜMLEMİZE İNŞAALLAH....
Gerek kadın olsun ve gerekse erkek olsun, evlenirken kalbinde bir zaman dilimi sözkonusu olmaz. Olsa olsa ebedilik sözkonusudur. Yani ölünceye kadar nikah üzere bulunmak.

Lakin, belli sebeplerle bu güzel niyet akamete uğruyor ve evlilikler,

Mahkeme koridorlarında bitiyor...

Bazı evlilikler de ölümle bitiyor. Ya erkek imanını kurtaramıyor ya da kadın, Allah korusun. Ve yarın Kıyamet Günü'nde beraberlik sözkonusu değildir...

Bazı evlilikler de ömür boyu devam ediyor... Ölümle sonlanmıyor... Gerek hanım ve gerekse erkek Rabb'lerinin rızasına nail oluyorlar ve Cennet'i de kazanmış oluyorlar. Orada da evlilikleri devam ediyor...

Günümüzde evliliklerin sonlanmasının altında "İslami ahlak zaafiyeti" sözkonusudur... Benim düşüncem...

Selamlar...